Havuç 900GR

9.90 

  • 150₺ ve üzeri siparişlerde ücretsiz teslimat.
  • Adet/Gram:
  • İyi tarım uygulaması.
  • 23:59’a kadar verilen siparişler ertesi gün teslim edilir.
Güvenli Online Ödeme

Güvenli Online Ödeme

Açıklama

 

Evlerimizden eksik etmediğimiz, salataların çoğunda yerini koruyan lezzetinin yanında tazeliğiyle damağımızda yer eden bir ürün havuç… Garnitürden kızartmaya, sebzeli yemeklerden soğuk mezelere kadar birçok alanda kullandığımız havuç, ayrıca yemek ve salata dekoru olarak da kullanılmaktadır. Anavatanı Güneybatı Asya ve Avrupa olan havucun özellikle bebek gelişimine oldukça faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

“Havuç” denilince akla hemen göz sağlığının gelmesi yanı sıra , havuç kemik gelişimi ve kan dolaşımı için de oldukça faydalıdır. Bol miktarda A vitamini barındıran havuç içerisinde B, C, D ve E vitaminlerini de barındırır. 

Havuçta sebze olarak tüketilen kısım iki dokudan oluşmaktadır ve bunlar; havucun rengini oluşturan kısım ve dış kısmında yer alan saçak kısmıdır. Dengeli beslenmede önerilen ürünler arasında yerini her daim korumaktadır. Soğuk ve yağışlı geçen dönemlerde havuç yetiştiriciliği verimli olmaz. Kuraklık, rutubet ve yüksek sıcaklık da bu verimliliği oldukça olumsuz etkilemektedir. 

Havuç yetiştiriciliğinde en iyi verim 20 derece sıcaklıkta oluşmaktadır. Toprak olarak ise oldukça seçici özellikleri vardır. Hafif ve derin bünyeli, besin maddelerince zengin ve iyi işlenmiş topraklarda havuç en iyi verimi verecektir. FRESH WORLD ailesi olarak üretim şekline değer veriyor, lezzetin üretimden geçtiğini düşünüyoruz.

Hayat, her daim lezzet gerektirecek kadar değerli ve sağlığımız da hafife alınmayacak kadar önemlidir. Sağlığa bu denli faydası olan havucu en taze ve en lezzetli haliyle sipariş etmeniz için FRESH WORLD olarak sizden sadece bir telefon ve bir tık kadar uzağız.