Biber Sivri 400GR

7.90 

  • 150₺ ve üzeri siparişlerde ücretsiz teslimat.
  • Adet/Gram:
  • İyi tarım uygulaması.
  • 23:59’a kadar verilen siparişler ertesi gün teslim edilir.
Güvenli Online Ödeme

Güvenli Online Ödeme

Açıklama

’Sivri biber acı mıdır tatlı mıdır?’’ soruları düşünülürken bizim aklımızdan çıkmaması gereken özelliği güçlü antioksidan kaynakları arasındaki yerini koruduğudur.

Kahvaltıdan birçok salata ve yemek türüne kadar tatlandırmak için kullandığımız sivri biberlerin hayatımızdaki olumlu etkilerini birkaç cümleyle anlatmak isteriz. 

Kolon kanseriyle savaşan sivri biber ayrıca bağışıklık sistemini oldukça güçlendirilir. Özellikle bağışıklık sistemimizin düştüğü kış aylarında sivri biberi öneririz. Kemikleri güçlendirmeye yaradığı için kemik gelişim döneminde veya bu duruma ihtiyaç halinde tüketilmesi oldukça faydalı olacaktır. Yaşlanmayı geciktirmesiyle de dikkat çekmektedir. Kilo vermeye yardımcı olmasıyla ise diyet dönemleri içinde bulunanlar için göz kamaştırıcı olacaktır. Sivri biberin içerisinde A, B, B6, B9 ve C vitaminleri olduğunu biliyor muydunuz? Yüzde 92’si su olan sivri biberin 100 gramında yalnızca 31 kalori bulunmaktadır. 

Türk mutfağında birçok yerde karşılaşacağımız sivri biberlerin yine birçok bölgede yetişen farklı türkleri de vardır. Genel yetiştiriciliğine baktığımızda soğuğa çok fazla dayanamayan sivri biber 15 ile 32 derece arasında verimli olacaktır. Dikimi ilkbahar aylarında don ve aşırı soğuk olmaması durumunda yapılmalıdır. 2-3 dereceye düştüğü zaman ölmesi söz konusudur.

Sivri biberden sonbahar aylarında hasat elde edilmektedir. Bu denli faydası olan sivri biberi tüketirken, en dikkat etmemiz gereken nokta lezzetin yanında elbette ki tazeliği olacaktır. 

Hayat, her daim lezzet gerektirecek kadar değerli ve sağlığımız da hafife alınmayacak kadar önemlidir. Sağlığa bu denli faydası olan sivri biberleri en taze ve en lezzetli haliyle sipariş etmeniz için FRESH WORLD olarak sizden sadece bir telefon ve bir tık kadar uzağız.