Biber California 400GR

19.90 

  • 150₺ ve üzeri siparişlerde ücretsiz teslimat.
  • Adet/Gram:
  • İyi tarım uygulaması.
  • 23:59’a kadar verilen siparişler ertesi gün teslim edilir.
Güvenli Online Ödeme

Güvenli Online Ödeme

Açıklama

Kaliforniya biberi oldukça popüler olmasının aksine, acı tadı veren bileşik kapsaisini bazı türlerinde çok az bulundurması nedeniyle biber kategorisinde çok fazla araştırma konusu olmamıştır. Kaliforniya biberi acı mıdır diye sorularla karşılaşmaktayız. 

Kaliforniya biberi acı değildir. Bunun yanında birçok faydası bulunan olgunlaşmış Kaliforniya biberi en başta C vitamininin ve karotenoidlerin en üst düzeye çıkmasını sağlar ve bu antioksidan seviyesini en üst düzeye çıkarır. Kaliforniya biberiyle ülkemizde çokça zeytinyağlı dolma yapılmaktadır. Rengarenk özelliğiyle göze hitap eden Kaliforniya biberi lezzetiyle de damağınızda iz bırakmaktadır. Tavaya atıp biraz çevirdikten sonra üzerine yumurta koyunca ne kadar lezzetli olacağını göreceksiniz. Kendi suyunu pişirirken çok güzel sararak damakta lezzet patlaması yaşatmaktadır. Her türlü yemeğe güzel görüntü katmasının yanında lezzet bakımından oldukça değer katmaktadır.

Kaliforniya biberini yüksek ateşte pişirirseniz, biberin hassas besin maddelerine zarar verebilirsiniz. Türkiye’de yapılan çalışmalar sonucunda ızgarada 7-8 dakika boyunca 150°C’de pişirilen yeşil Kaliforniya biberinin luteolin adlı flavonoidinin yaklaşık %40’ını yitirdiği tespit edilmiştir. Sülfür içeren bileşikler bakımından en zengin sebzeler soğan, sarımsak ve brokoli gibi sebzeler olsa da Kaliforniya biberi de sağlığa yararlı bir sülfür içermektedir. Bu kadar faydası olan Kaliforniya biberinin sadece en doğru zamanda, en taze ve en lezzetli haliyle tüketmek faydalı olacaktır. Sizler için Kaliforniya biberinin en taze ve en lezzetli halini FRESH WORLD olarak sizlere sunuyoruz. Sizden sadece bir tık veya bir telefon kadar uzak olan FRESH WORLD olarak sağlıklı iyi günler dileriz.

FRESH WORLD AİLESİ