Balık Soğan 400GR

5.50 

(2 müşteri incelemesi)
  • 150₺ ve üzeri siparişlerde ücretsiz teslimat.
  • Adet/Gram:
  • İyi tarım uygulaması.
  • 23:59’a kadar verilen siparişler ertesi gün teslim edilir.
Güvenli Online Ödeme

Güvenli Online Ödeme

Açıklama

Yemeklerle arası iyi olanlar kuru soğanın Türk mutfağında çokça kullanıldığını bilmektedir.

Sulu bir yemek yapmak için sıvı yağ veya tereyağ eşliğinde soğanın kavrulmasıyla başlayan tarifleri pek çok kez duymuşuzdur. Peki mor soğan olarak da bilinen balık soğanı nerelerde kullanılır? Kuru soğandan farkı nedir? Lezzetiyle tercih ettiğimiz balık soğanı ayrıca sağlığa faydalarıyla da ön plana çıkmaktadır. Antioksidan kaynağı olan balık soğanı ayrıca içerisinde bol miktarda A, B ve özellikle C vitamini bulundurur. Vitaminlerin yanında ise bolca fosfor, iyot, silis, kükürt gibi vücuda faydalı maddeleri de içermektedir. Sindirim sistemine iyi geldiği bilinen balık soğanı; kalp bozukluğu, pankreas tembelliği, sinir zafiyeti, cilt hastalıkları, romatizma ve mide rahatsızlıkları gibi birçok soruna çözüm olarak önerilmektedir.

Bazı uzmanlar, soğan tüketen ülkelerde daha az kanser vakalarının görüldüğünü ve o ülkelerdeki insanların daha uzun yaşadığını gözlemlemiştir. 

Balık Soğan yetiştiriciliğinde en önemli gerekliliklerden biri, yeterli seviyede besin maddesi içeren, hafif bünyeli toprak seçimi yapmaktır. Kumlu-tınlı topraklarda bol verim olmasının yanı sıra humusça zengin ve killi-kumlu topraklarda da verim ve lezzet elde etmek mümkündür. Üst üste aynı tarlada balık soğanı yetiştiriciliği yapmamakta fayda vardır. Hava koşulları ve yağışlar gözleminde Şubat ve Mart aylarında tohum ekimi yapılmaktadır. Artık FRESH WORLD ailesi aracılığıyla balık soğanlarının soyulmuşlarına da ulaşabilirsiniz. En verimli topraktan en doğru şekilde üretimi yapılmış balık soğanlarını sizlere sunarak lezzeti evinize taşıyoruz. 

Hayat, her daim lezzet gerektirecek kadar değerli ve sağlığımız da hafife alınmayacak kadar önemlidir. Sağlığa bu denli faydası olan balık soğanlarını en taze ve en lezzetli haliyle sipariş etmeniz için Fresh World olarak sizden sadece bir telefon ve bir tık kadar uzağız. 

Balık Soğan 400GR için 2 inceleme

  1. NAYMA AŞAR (doğrulanmış kullanıcı)

  2. Melis Efeoğlu (doğrulanmış kullanıcı)

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.